אודות

פארילן ישראל - Parylene Israel

אנו, אנשי תעשייה ואקדמיה, מאמינים כי ציפוי הפארילן הינו בעל יתרונות משמעותיים ורבים שיכולים לסייע מאוד לתעשייה הישראלית.

לצערנו, ציפוי הפארילן אינו זוכה למספיק חשיפה והיכרות של מהנדסי הפיתוח בתעשיית ההייטק המבוססת ובקרב מיזמי הסטרטאפים הרבים הקיימים בישראל.

על כן, החלטנו להנגיש את המידע על ציפוי הפארילן ואת יתרונותיו ממקורות של יצרנים מסחריים בעולם ובארץ כן סיכום של מחקרים שנעשו בנושא הפארילן.

לדעתנו, ציפוי הפארילן, ובשמו המדעי poly (para-xylylene), או בקיצור xy מוכר בעולם האלקטרוניקה האזרחי כאחד מחמשת הציפויים הקונפורמיים המאושרים לשימוש בהתאם להנחיות ה- IPC-CC-830, וכן בהתאם להנחיות לרכיבים צבאיים mil-i-46058.

חמשת הציפויים המאושרים הינם ציפוי פארילן (xy) ציפוי אקרילי (ar), ציפוי אפוקסי (er), ציפוי פוליאוריטני (ur) וציפוי סיליקוני (sr).
אולם וכאמור, ציפוי הפארילן איכותי ובעל יתרונות משמעותיים מארבעת מתחריו ויעניק עוד כלי, איכותי, "בארגז הכלים" של מהנדס הפיתוח. כלי אשר עשוי להיות "שובר השווין" ולסייע למוצר לעבור משלב הרעיון והפיתוח למוצר מוגמר, מוצלח ועובד.

גם יתרונותיו של ציפוי הפארילן כמאושר לתהליכים רפואיים תוך גופיים לאור היעדר רעילותו ואישור הגורמים המוסמכים (FDA/CE) לשימוש בו, אינם מוכרים דיים בקרב אנשי הפיתוח בעולם הביו-רפואי.

שאיפתנו, כי אתר זה יהא במה לחשיפת ציפוי הפארילן ומקור ידע ראשוני, לסיוע בידי המפתחים הניצבים בפני אתגרים מסוגים שונים, ואשר ציפוי הפארילן יתרום להשגת יעדיהם.